KRYNICA / Přes tři tisíce delegátů z více než 50 zemí se začátkem září zúčastnilo XXVI. Ekonomického fóra v lázeňském městě Krynica Zdrój.
K účasti na konferenci z cyklu „Karpatská Evropa” pozval maršálek Sejmu Polské republiky pan Marek Kuchciński i člena Hlavního výboru Polského kulturně-osvětového svazu v ČR (PZKO) a koordinátora značky „GÓROLSKO SWOBODA produkt regionalny®” Leszka Richtera.

Kromě účasti na diskusních panelech v rámci programu fóra se pochopitelně naskytla i příležitost k rozhovorům v kuloárech, kterou Leszek Richter využil. „Pozval jsem maršálka Marka Kuchcińského na akce k oslavám 70. výročí založení PZKO v roce 2017. Podařilo se mi krátce se sejít i s paní Janinou Sagatowskou, předsedkyní senátní komise pro emigrační politiku a styk s Poláky žijícími v zahraničí, Michałem Dworczykem, předsedou sněmovní komise pro styk s Poláky žijícími v zahraničí a s Dawidem Laskem, viceministrem sportu a turistiky,” prozradil po svém návratu Leszek Richter.

Debaty, které zde vedl, se týkaly záležitostí spojených s financováním projektů a aktuální činností PZKO. „Hovořili jsme rovněž o spolupráci mezi Ministerstvem sportu a turistiky a Mikroregionem Górolsko Swoboda ve vztahu k rozvoji potenciálu regionu Karpat v oblasti turistiky, obzvláště s důrazem na Karpatskou regionální známku (Marka Karpacka) a předávání zkušeností z praxe ze strany Sdružení regionálních značek a MK PZKO Jablunkov při zavádění značky „GÓROLSKO SWOBODA produkt regionalny®” do praxe,” řekl Richter.

Více o letošním Ekonomickém fóru se dočtete v nejbližším čísle „Zwrotu”
Překlad: Pygmalion

Štítky: , , , , , ,

Komentáře

Čtěte také

Senat Rzeczypospolitej Polskiej Ministerstvo Kultury Fundacja MSZ Fortissimo haloCieszyn

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl www.prekladypygmalion.cz

Projekt współfinansowany w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą.
Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.

Website Security Test