TŘINEC / Jedním z bodů jednání dnešního zastupitelstva v Třinci byla volba nového předsedy výboru pro národnostní menšiny. 

Předtím předsedou byl Bohuslav Kokotek, který zemřel v červenci. Zastupitelé tentokráte zvolili na předsedu ženu – Janu Kantorovou, která je členkou Výboru Místní skupiny PZKO v Oldřichovicích a také vede soubor Młode Oldrzychowice.

Jana Kantorová byla členkou výboru pro národnostní menšiny už v minulém volebním období a také v 90. letech minulého století.

– Plánuji pokračovat v dosavadní činnosti výboru. Zahájím také rozhovory se všemi představiteli jednotlivých národností. Na základě těchto rozhovorů určíme pracovní plán výboru – uvedla.

Nová předsedkyně ma za úkol také určit nového člena výboru. Její návrh posoudí zastupitelé 1. listopadu.

Jedním z ožehavých témat v Třinci jsou určitě i polské nápisy, např. názvy ulic v polštině.

– Vždy na začátku práce výboru se toto téma objeví. Vždy někdo přijde s dotazem „zavést polské nápisy, nebo ne?“. Podle mě nápisy nejsou tím nejdůležitějším, co reprezentuje polskou menšinu. Mnohem důležitější je zajistit podmínky pro fungování místních skupin PZKO, důležitým tématem je i školství, atd. Jde o vytvoření nejlepších podmínek, o spolupráci s orgány města – popsala Kantorová.

Výbor pořádá např. Přehlídku národnostních menšin, na které se prezentují jednotlivé národnostní menšiny, které žijí na území Třince.

AS

Štítky: , ,

Komentáře

Čtěte také

REKLAMA Cafe Muzeum
REKLAMA Slam poetry CZ-PL show
Senat Rzeczypospolitej Polskiej Ministerstvo Kultury Fundacja MSZ Fortissimo haloCieszyn

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl www.prekladypygmalion.cz

Projekt współfinansowany w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą.
Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.

Website Security Test