KARVINÁ-FRYŠTÁT / Společné zpívání u klavíru bylo hlavní bodem programu Loučení s létem, které se konalo v sobotu 17. září v Místní skupině Polského kulturně-osvětového svazu v Karviné-Fryštátě.
Tato akce má hodně dlouhou tradici, jejími hosty jsou zejména starší lidé. Ale dostavili se i mladší, kteří rádi zpívají.
Všechny hosty přivítal předseda MS Janusz Wałoszek. Na uvítanou si všichni poslechli krátký koncert, který zahráli bratři Filip a Piotr Panek, žáci Základní umělecké školy Bedřicha Smetany v Karviné ze třídy učitelky Haliny Heinz.
Pak ke klavíru usedl Józef Wierzgoń a celý sál si společně zazpíval Płyniesz Olzo. Józef Wierzgoń připomněl historii vzniku písně. Pro společný zpěv pořadatelé připravili texty lidových, populárních a vlasteneckých písní. Jejich melodie hrál na klavír Wierzgoń, který je také autorem několika zpěvníků.
Jelikož léto je rovněž obdobím vykopávaní brambor z polí, hlavním hrdinou soutěží a her byla samozřejmě brambora. Dámy z Klubu žen napekly bramborové placky a Zdzisław Pitala přečetl humorný text nazvaný Stryk.

CR/tnj

Štítky: , , ,

Komentáře

Čtěte také

Senat Rzeczypospolitej Polskiej Ministerstvo Kultury Fundacja MSZ Fortissimo haloCieszyn

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl www.prekladypygmalion.cz

Projekt współfinansowany w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą.
Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.

Website Security Test