KARVINÁ / Již podvanácté se ve fryštackém Kostele Povýšení sv. Kříže koná Festival varhanní hudby Karvinské varhany. Koncerty se konají každou zářijovou neděli vždy v 16 hod.

Dramaturgyně festivalu Marta Wierzgoń sdělila, že letošní akce bude ve srovnání s předchozími poněkud netradiční.

Na všech koncertech se budou prezentovat nejenom skvělí varhaníci. Budou je totiž doprovázet i významní umělci.

Druhý koncert v rámci festivalu se bude konat zítra, 11. září, a bude se skládat z varhanní klasiky a písňové tvorby za doprovodu varhan. Posluchačům se představí vynikající varhaník mladé generace Petr Čech a držitelka Thálie sopranistka Eva Dřízgová-Jirušová, oba rodáci z Moravskoslezského kraje.

Ani třetí koncert nezůstane v ústraní a nabídne ojedinělý zážitek. Se skvělou varhanicí Evou Bąk se představí nositel zcela ojedinělého hlasu – kontratenorista Marcin Ciszewski

Čtvrtý koncert přinese baroko a klasicismus přímo z Vídně. Zazní komorní hudba plná elegance a lesku „starých časů“ v podání varhaníka Petera Friseé a houslisty Christopha Angerera. V podání těchto rakouských umělců si návštěvníci poslechnou mistrovské kusy v půvabném spojení zvukově kontrastních nástrojů. Jako bonus bude k vidění i poslechu předchůdce houslí – viola d´amore.

Doplněním všech koncertů jsou videoprojekce. Organizátorem akce je karvinský Kulturní dům za finanční podpory Moravskoslezského kraje.

Józef Wierzgoń

Komentáře

Čtěte také

Senat Rzeczypospolitej Polskiej Ministerstvo Kultury Fundacja MSZ Fortissimo haloCieszyn

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl www.prekladypygmalion.cz

Projekt współfinansowany w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą.
Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.

Website Security Test