REGION / Naše taneční a folklorní soubory Bystrzyca, Oldrzychowice, Olza a Suszanie se zúčastní Týdne beskydské kultury (Tydzień Kultury Beskidzkiej).

Na letošním 53. ročníků jedné z největších folklorních akcí na světě, která začíná již zítra, vystoupí více než 100 folklorních souborů. Po devět dnů na scénách v několika městech a obcích na jihu Polska budou vystupovat tanečníci z mnoha zemí a kontinentů.

Tanečníci z Bystřice se představí 6. srpna ve Visle, 7. srpna v Makově Podhalańském, den později ve Szczyrku. Letos se Folklorní soubor Bystřice představí v tanečním programu o svatojánské zábavě u ohně, a také v dvoudílném programu s horalskými a slovenskými tanci.

Taneční soubor Oldrzychowice, který je rovněž stálým hostem Týdne beskydské kultury, se představí 6. srpna na soutěžním Festiwalu Folkloru Górali Polskich v Żywcu a 7. sprna v Osvětimi. Prezentovat bude představení „Cysorski kiermasz”, čili svůj nejnovější program, se kterým tanečníci se již představili v naší části regionu.

Soubor písně a tance Olza bude tančit dvakrát: 6. srpna na scéně v Osvětimi, o den později pak v Szczyrku. Dle slov vedoucího souboru Romana Kulhanka, Olza, která na tento festival jezdí pravidelně již mnoho let a vždy si pochvaluje jeho neopakovatelnou atmosféru, tentokrát bude prezentovat valašské a žyvěcké tance.

Po delší odmlce se na TKB představí i Soubor písně a tance Suszanie, který čeká opravdový maraton. Vystupovat totiž bude od soboty 6. srpna až do úterka, a to ve Szczyrku, Visle, Makowě Podhalańském a Osvětimi. Soubor připravil program, jenž se skládá ze dvou částí: představení Ze stodoły do młyna a kompilace tanců z karvinské oblasti. O přestávce mezi vystoupeními souboru se představí soubor Chórek.

53. Týden beskydské kultury zakončí Gorolski Święto v Jablunkově, na které pořadatelé zvou od pátku do neděle.

Štítky: , , ,

Komentáře

Čtěte také


#KTOTYJESTEŚ

REKLAMA Kapela Lipka
REKLAMA Uroczysta akademie

ZWROT TV

Senat Rzeczypospolitej Polskiej Ministerstvo Kultury Fundacja MSZ Fortissimo haloCieszyn

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl www.prekladypygmalion.cz

Projekt współfinansowany w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą.
Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.

Website Security Test