REGION, POLSKO / Věřící ze všech koutů Polska směřují do Čenstochové. Z našeho regionu se poutě na Jasnou Horu konaly tradičně již v červenci.

Díky fotografiím Luďka Ševčíka se dnes můžeme vrátit nazpátek do červencových dnů, kdy se na Jasné Hoře modlili poutníci z Těšínského Slezska.

Pěší poutní pochod – XXVI Piesza Pielgrzymka Zaolzie – Jasna Góra začal 9. července v Českém Těšíně. Do Čenstochové dorazil 14. července. O den dříve na pouť vyjeli počtrnácté cyklisté.

Ve dnech 14.-15. července se věřící vydali do Čenstochové také autobusem. Na zpáteční cestě se pak zastavili v Krakově, v Sanktuáriu Božího milosrdenství.

Hlavní slavnosti na Jasné Hoře se budou konat v pondělí 15. srpna, tedy v den Nanebevzetí Panny Marie. (Tento den je v Polsku státním svátkem, tudíž budou zavřené obchody). Budou zároveň poděkováním za Světové dny mládeže, které se konaly 26.-31. července v Krakově, a kterých se zúčastnil i papež František.

Štítky: , ,

Komentáře

Čtěte také

Senat Rzeczypospolitej Polskiej Ministerstvo Kultury Fundacja MSZ Fortissimo haloCieszyn

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl www.prekladypygmalion.cz

Projekt współfinansowany w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą.
Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.

Website Security Test