GÓRKI WIELKIE / Umělecké léto u Kossaků (ALUK) potrvá ještě měsíc. Organizátoři na druhou polovinu prázdnin připravili nemalé množství zajímavých akcí.

Ve dnech 2.-6. srpna v tzv. novém parku u Dvora Kossaků se již podeváté uskuteční Mezinárodní sochařský plenér. Letos se jej zúčastní umělci z Polska, Česka, Slovenska a Bulharska. Jejich tvorba bude již tradičně navazovat na tvorbu Zofie Kossak.

Letošním tématem bude povídka „Kłopoty Kacperka góreckiego skrzata”. Každý z účastníků vytvoří alespoň jednu sochu ve zvolené kategorií. 14. srpna ve 20.00 hod v Parku Kossaků vystoupí Vołosi. Organizátory koncertu jsou Ośrodek Promocji Kultury i Sportu v Brenné a Nadace Zofie Kossak.

Vołosi je skvělé smyčcové kvarteto, které koncertuje po celém světě. I když se jedná o hudbu s karpatskými kořeny, která má v sobě něco  z jazzové improvizace, zároveň překypuje rockovou energii a emocemi. Vołosi tvoří moderní hudbu, jež je atraktivní pro současné posluchače.

Závěrečnou akcí ALUK 2016 bude III Jarmak kultury a umění (Jarmark Kultury i Sztuki), který se bude konat 28. srpna od 11.00 do 17.00 hod. Budou na něm vystavené sochy, které vznikly v rámci letošního plenéru, a také obrazy a grafiky jejichž autory jsou studenti vysokých uměleckých škol z celého Polska.

Vstup na všechny akce je zdarma.

Od 4. června trvá tombola Vyhraj u Kossaků. – Zveme všechny ke koupi losů, které stojí pouze 12 PLN, přitom výhry jsou velmi atraktivní, například obrazy a grafiky z dílny studentů, kteří díla vytvořili během workshopu Warsztaty Działań Kreatywnych – zve jménem organizátorů Natalia Kisza.

TZ

Komentáře

Čtěte také


#KTOTYJESTEŚ

ZWROT TV

Senat Rzeczypospolitej Polskiej Ministerstvo Kultury Fundacja MSZ Fortissimo haloCieszyn

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl www.prekladypygmalion.cz

Projekt współfinansowany w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą.
Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.

Website Security Test