ČESKÝ TĚŠÍN / Minulý týden v rámci zasedání Skupiny 3×3 (Grupa 3×3) se v konferenčním sále HV PZKO setkali představitelé politického hnutí COEXISTENTIA, HV PZKO a Kongresu Poláků v ČR.

Na setkání pozvala Polská národní sekce politického hnutí COEXISTENTIA. Diskuze se týkala nadcházejících voleb a jednotlivých kandidátů na volebních listinách do krajských zastupitelstev a Senátu ČR ve volebním obvodu č. 73.

– Politické hnutí Coexistentia se usneslo, že ve volbách – jak v prvním, tak eventuálně i druhém kole – podpoří Jiřího Cieńciału. Pokud se jedná o volby do krajských zastupitelstev, navrhujeme, aby každý hlasoval dle svého svědomí, eventuálně aby svůj preferenční hlas dal polskému kandidátu – sdělil na setkání předseda Polské národní sekce Coexistentii Tadeusz Toman.

V září se bude konat Rada představitelů Kongresu Poláků v ČR, na kterou jsou pozvání všichni kandidáti. Ti se již dříve se mohli představit na Konventu předsedů PZKO. Tehdy nabídku přijal Paweł Kawulok, který kandiduje do krajského zastupitelstva. Omluvili se Jiří Cieńciała a Petr Gawlas. Místo Gawlase se setkání zúčastnil jeho asistent.

Volby do krajských zastupitelstev a Senátu ČR se budou konat ve dnech 7. a 8. října.

Ve volebním obvodu č. 73 se voleb do Senátu ČR zúčastní šest kandidátů:

Jiří Cieńciała (Občané spolu – Nezávislí ) z Vendryně, vládní zmocněnec pro Moravskoslezský, Ústecký a Karlovarský kraj, rektor Vysoké školy podnikání a práva v Praze;

Petr Gawlas (ČSSD) z Jablunkova, současný senátor;

Pavla Golasowská (KDU-ČSL) z Třince, poslankyně Poslanecké sněmovny PČR;

Gustav Pilch (KSČM) z Třince, předseda zemědělské společnosti;

Ivo Raška (ANO 2011) z Třince, lékař;

Jan Osoba (Úsvit – Národní Koalice) z Českého Těšína, strojní technik.

AS

Štítky: , , , , , ,

Komentáře

Čtěte také


#KTOTYJESTEŚ

REKLAMA Kapela Lipka
REKLAMA Uroczysta akademie

ZWROT TV

Senat Rzeczypospolitej Polskiej Ministerstvo Kultury Fundacja MSZ Fortissimo haloCieszyn

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl www.prekladypygmalion.cz

Projekt współfinansowany w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą.
Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.

Website Security Test