TĚRLICKO / Slunečné počasí přilákalo na letošní pouť, která se konala v neděli 7. srpna u příležitosti svátku sv. Vavřince, mnoho návštěvníků. Zúčastnili se ji nejenom věřící, ale i lidé, kteří mají rádi pouťovou atmosféru – kolotoče, koláče, perníky či pivo. V Polském domě Żwirky a Wigury jako vždy fungovala kavárnička, ve které se scházeli přátelé a rodiny.

V polském jazyce kázal kněz Zbigniew Bukowski z Rzadkwina, který byl dříve farářem v Týnci nad Sázavou. Poukázal na to, že patron kostelecké farnosti může být pro nás vzorem. – Sv. Vavřinec nám svojí odvahou a chrabrostí ukázal, jak můžeme být blíže Boha, co je v našem životě nejdůležitější – uvedl.

Po bohoslužbě se nemálo věřících přesunulo do Polského domu, odkud se již linuly zvuky dechových nástrojů.

– Tati, přijela sem televize Šlágr! – okomentoval dění jeden z mladších účastníků, Bylo mu však vysvětleno, že to není TV Šlágr nýbrž dechový orchestr „Hasičanka” z nedaleké Horní Suché.

Uvnitř budovy byly ke koupi teplé i studené nápoje, taktéž výtečné jídlo. K vidění byla stálá expozice týkající se Żwirky a Wigury, a také obrazy Haliny Betíkovej z Stonavy, kterou inspirují lidské tváře.

(jot)

Štítky: , , ,

Komentáře

Čtěte také


#KTOTYJESTEŚ

REKLAMA Kapela Lipka
REKLAMA Uroczysta akademie

ZWROT TV

Senat Rzeczypospolitej Polskiej Ministerstvo Kultury Fundacja MSZ Fortissimo haloCieszyn

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl www.prekladypygmalion.cz

Projekt współfinansowany w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą.
Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.

Website Security Test