DOLNÍ LUTYNĚ / V rámci oslavy 45 let Klubu mladých (Klub Młodych) Místní skupiny Polského kulturně-osvětového svazu v Dolní Lutyni, se v pátek 5. srpna v restauraci U Temů konalo slavnostní setkání spojené s bowlingovým turnajem.

Na programu byly samozřejmě i přátelské rozhovory a vzpomínky na nejzajímavější události, které se odehrály v dlouholeté historii Klubu. Ten vznikl v roce 1971 roku díky iniciativě tehdejšího předsedy Místní skupiny PZKO Stanisława Wacławika a několika mladých dobrovolníků.

Mladí se setkávali pravidelně v pátky v klubovně v podkroví malé školní budovy. Organizovalo se výlety, akce, sportovní utkání, silvestrovské zábavy apod.

Mládež připravovala také program pro akce organizované PZKO – jednalo se například o taneční programy na plesy a slavnosti. Jezdila také spolu na dovolenou a na mládežnické celosvazové akce, jako divadelní workshopy, sjezdy mládeže, klubové turnaje apod.

I přesto, že v současné době se setkání mládeže nekonají pravidelně, po celou dobu se mladí lidé aktivně podílí na dění Místní skupiny PZKO.

Letošního jubilejního setkání se zúčastnilo skoro 50 bývalých členů Klubu. – Skvělou atmosféru prostě nejde popsat. Jsem opravdu vděčná, že se toto setkání uskutečnilo a netrpělivě čekám na další – shrnula Marie Sztwiertnia.

MS

Štítky: ,

Komentáře

Čtěte také


#KTOTYJESTEŚ

ZWROT TV

Senat Rzeczypospolitej Polskiej Ministerstvo Kultury Fundacja MSZ Fortissimo haloCieszyn

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl www.prekladypygmalion.cz

Projekt współfinansowany w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą.
Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.

Website Security Test