HAVÍŘOV-BLUDOVICE/ Následující sobota bude v regionu probíhat ve znamení dožínek. Tyto slavnosti se budou konat v Návsí, Oldřichovicích a Havířově-Bludovicích.

Intenzivní přípravy trvají v Bludovicích již od čtvrtka. Členové Místní skupiny PZKO chystají na akci Dům PZKO a zahradu – je třeba postavit stany, lavice atd.

Rušno je také v kuchyni. Hosté sobotních dožínek si budou moci pochutnat na karbanátkách, plackách, bramborácích a jiných lahůdkách připravených členy PZKO. Předseda PZKO Piotr Chroboczek prozradil, že bude sám osobně nakládat vepřové kotlety. V pátek už od ranních hodin budou ženy z místního PZKO péct koláče.

Závěrečné přípravy začaly ve čtvrtek, ale ve skutečnosti členové PZKO pracují po celý rok. „Minulý týden jsme instalovali lampy,“ prozradil předseda MS PZKO. Nový stánek, který byl postaven na zahradě PZKO před třemi týdny, už je taky připraven na sobotní akci.

V letošním roce budou hostiteli Renata a Radek Stasiovi, v roli předáků se představí Basia Staś a Roman Ligocki.

AS

Štítky: , ,

Komentáře

Čtěte také


#KTOTYJESTEŚ

REKLAMA Kapela Lipka
REKLAMA Uroczysta akademie

ZWROT TV

Senat Rzeczypospolitej Polskiej Ministerstvo Kultury Fundacja MSZ Fortissimo haloCieszyn

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl www.prekladypygmalion.cz

Projekt współfinansowany w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą.
Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.

Website Security Test