Přímo z natáčení filmu přijel v pátek do třinecké radnice Pavel Kříž. Roli starosty Třince si herec známý zejména z role doktora Šafránka vyzkoušel v rámci vedení porady vedení města a vedoucích odborů.

Pozvánku do třinecké radnice obdržel od starostky Věry Palkovské, která, jak sama přiznala, je velkou fanynkou filmových Básníků. Nicméně mezi představitele města Kříž zasedl ne coby filmový doktor, ale jako tvrdý rocker Izzi, jehož roli ztvárňuje v právě točeném celovečerním hudebním filmu Muzzikanti.

Na dotaz, zda by o funkci starosty někdy v budoucnu uvažoval, Pavel Kříž nebyl úplně proti. „Zvlášť kdybych mohl chodit takhle…,“ narážel s úsměvem na svůj vzhled rockera Izziho. Herec se také rozplýval se nad naším regionem. „Je pro mě obrovský zážitek točit v tak nádherné přírodě. A to můžu srovnávat, protože žiju v Kanadě,“ chválil náš region filmový doktor Šafránek.

Kdo chce vidět filmaře a herce v akci je dnes, v pondělí 29. srpna, zván na dvouhodinový koncert řady známých interpretů, mezi nimiž nebude chybět ani Jarek Nohavica.

Koncert se bude konat od zhruba 17 hodin u sportovního areálu ve Vendryni. „Máme se na co těšit. Určitě přijďte a nezapomeňte s sebou vzít baterku nebo mobil,“ zve širokou veřejnost starostka. (tnj)

Štítky: , , ,

Komentáře

Čtěte také


#KTOTYJESTEŚ

REKLAMA Kapela Lipka
REKLAMA Uroczysta akademie

ZWROT TV

Senat Rzeczypospolitej Polskiej Ministerstvo Kultury Fundacja MSZ Fortissimo haloCieszyn

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl www.prekladypygmalion.cz

Projekt współfinansowany w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą.
Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.

Website Security Test