KOŠAŘISKA / Další ročník Divadelních a filmových dílen v Košařiskách skončil minulou neděli. Přes dvacet mladých filmařů strávilo „Na Pasieczkach“ více než týden.

Letošního ročníku, který se konal od 12. do 21. srpna, se zúčastnili filmaři z celé České republiky, Polska a Slovenska. Zvuk se pak stal stěžejním tématem kurzu. Účastníci vytvářeli scénáře, analyzovali filmové scény, zúčastnili se přednášek týkajících se mj. estetiky filmu, učili se, jak pracovat s kamerou a jak sestříhat film do finální podoby.

Během kurzu vzniklo několik krátkých filmů. Na jejich realizaci měli účastníci 48 hodin. Používali dvě rekvizity – nůž a zrcadlo. Jejich zadáním bylo držet se citátu: „padnout kousek od pasti“ (paść obok paści) a také postavy muže zvaného „zlatou ručičkou“. Všechny tyto prvky pak musely být použity v jejich filmu.

„Jako každým rokem byl vidět veliký pokrok, co se týče technické i umělecké stránky. Pracovali jsme rychleji, precizněji a efektivněji. Naše nasazení i umělecká vášeň převyšovaly potřebu snu či pořádaní mejdanů a přinesly výsledky, na které podle mě můžeme být pyšní“ řekla Krystyna Pękała, jedna z účastnic dílen.

Výsledky mladých tvůrců byly prezentovány v sobotu večer během letošního finále dílen.

Za divadelní část kurzu byla zodpovědná Anna Kocábek. Při vytváření divadelního představení mladí herci obdrželi fotografie, na základě kterých museli rozvinout role, jež měli ztvárnit. Herci pracovali také s loutkami. V sobotu pak prezentovali závěrečné představení, které připravili během dílen.

AS

Komentáře

Čtěte také


#KTOTYJESTEŚ

REKLAMA Kapela Lipka
REKLAMA Uroczysta akademie

ZWROT TV

Senat Rzeczypospolitej Polskiej Ministerstvo Kultury Fundacja MSZ Fortissimo haloCieszyn

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl www.prekladypygmalion.cz

Projekt współfinansowany w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą.
Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.

Website Security Test